TYPY „WAMPIRÓW” (dr. Bernstejn)

Wśród otaczających nas osób często możemy spotkać takich, którzy „piją naszą krew”, „wysysają z nas soki” , po spotkaniu z którymi czujemy zmęczenie i brak energii. Czyli, człowiek – wampir. Jak go rozpoznać? Dr. Bernstejn wyróżnił 5 typów :

😈 JA , JA , JA.

Uważa siebie za pępek świata. Oburza się, kiedy nie podzielasz jego zdania. Potrafi być czarujący i ujmujący, o ile może przeglądać się w twoich zachwyconych oczach. Niestety , na najlżejszy przejaw krytyki reaguje natychmiastowym wypowiedzeniem wojny. Nie wścieka się, nie klnie, po prostu zaczyna metodycznie niszczyć. Szczególnie niebezpieczny w pracy.

😈 DUSZA TOWARZYSTWA

Zdaje się, że to świetny kompan. Właściwie masz wrażenie , że możecie się zaprzyjaźnić. Kiedy jednak podejmujesz próbę zbliżenia się do niego , on natychmiast znika. Umawia się i nie przyjeżdża , a potem okazuje się , że spędzał czas na wspaniałej imprezie. W porównaniu z jego opowieściami , twoje życie wydaje się przeraźliwie nudne.

😈 DIWA OPEROWA

Szuka w tobie oparcia i pocieszenia. Zaczyna ci się zwierzać , prosić o radę, czujesz się więc ważnym. Jego życie osobiste i zawodowe przypomina operę mydlaną. Burzliwe rozstania i namiętne powroty , zdrady , mobbing, stalking, molestowanie, przemoc – to wszystko on ma na co dzień. Możesz nie zauważyć, jak zostaniesz wciągnięty w sam środek tych wydarzeń. Będzie tobie brakować czasu na siebie, ponieważ musisz ratować swojego wampira.

😈 MOJE NA WIERZCHU

Lubi wszystko robić „po swojemu”. Bardzo łatwo poznać w biurze: ma wszystko poukładane , nawet spinacze według kolorów. Zrobi porządek nie tylko u siebie na biurku, ale i u ciebie „po swojemu”. Zachowuje się , jakby był szefem, doradza, nakazuje, wydaje polecenia i każe… zaparzyć dla siebie kawę.

😈 PARANOIK

Z początku wydaje się jak do rany przyłóż. Gdy już się na dobre zaprzyjaźnicie , nagle popełniasz jakąś straszliwą , jego zdaniem, zbrodnie. W większości wypadków do końca nie rozumiesz na czym polegała twoja wina. Mimo to przychodzi czas kary. Wampir robi ci wyrzuty , umieszcza dziwne wpisy na twoim profilu na Facebooku , nastawia przeciwko tobie wspólnych znajomych. Zaczynasz mieć wrażenie, że wyjście jest tylko jedno – przeprowadzka do innego kraju.

Często cechy z różnych typów się łączą. 
Ale z każdym wampirem można sobie poradzić.
Już w kolejnym poście opiszę „JAK POKONAĆ WAMPIRA”.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.