Joanna Mikosik-Pruś

JA

Nazywam się Joanna.

Jestem mgr psychologii i psychoterapeutą. Obecnie jestem w trakcie czteroletniego, Całościowego Kursu Przygotowującego do Certyfikacji Psychoterapeuty (Wrocławska Fundacja Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii).

Kiedyś, gdy zajmowałam się jeszcze tylko HR’em, zrobiłam doktorat z nauk ekonomicznych. Mimo takiej odmienności dziedzin naukowych, czas badań poświęcony zarządzaniu ludźmi, pozwolił mi dokładnie przyglądać się zachowaniom, postawom, osobowościom. Tak doszłam do drogi, która zaprowadziła mnie ku realizacji mojej pasji – poznania i doświadczania ludzi. Psychoterapia to moja profesja i pasja.

Zajmuję się terapią indywidualną. Nie preferuję żadnej szkoły psychoterapii. Stosuję podejście zintegrowane, które czerpie z różnych trendów. Zawsze staram się dobierać metodę indywidualnie, do potrzeb pacjenta.

Moją specjalnością jest pomoc w oswajaniu lęków, w problemach emocjonalnych, kryzysach życiowych, trudnościach w relacjach z ludźmi oraz wspieranie rozwoju osobistego osób dorosłych. Budowanie wiary w siebie i wzmacnianie zasobów własnych moich pacjentów to obszar, w którym działam najchętniej.

Współpracuję z amerykańskim ośrodkiem uniwersyteckim Clark University, uczelnią na której jako pierwszej Freud ogłosił i wdrażał swoje metody psychoanalizy.

A prywatnie… jestem pogodnie usposobioną, ciągle ciekawską kobietą, która chce wciąż poszukiwać w ludziach tego czego oni w sobie nie potrafią znaleźć.

Sama mam za sobą wiele trudnych przeżyć, z którymi sobie lepiej lub gorzej poradziłam i chcę pomagać innym przez ich kłopoty przechodzić. Cieszy mnie gdy widzę w oczach ludzi wiarę we własne siły lub po prostu nadzieję. Czasem po prostu szczęścia nie potrafimy udźwignąć więc na wszelki wypadek je omijamy, bo nie bardzo wiemy jak się z nim obchodzić …

Witam w mojej przestrzeni i zapraszam do kontaktu