Aldona Przedborska

JA

Nazywam się Aldona.

Uważam, że każdy z nas ma swoje mocne strony i potencjał do pokonywania trudności. Jako psychoterapeuta staram się pomagać w odkrywaniu własnych zasobów i pokazywaniu w jaki sposób można je wykorzystać. W pracy terapeutycznej duże znaczenie ma dla mnie także świadomość tego, że zmiana sposobu myślenia o sobie i otaczającej rzeczywistości, wpływa na zmianę naszych emocji i zachowania.

Jestem zdania, że kryzysy mogą być wyzwaniem do pozytywnej zmiany w życiu każdego z nas. Dlatego tak ważne jest według mnie podjęcie ryzyka i wyjście z utartych sposobów funkcjonowania na rzecz nowych zachowań.

„Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię”.

Jeśli powyższy – jeden z moich ulubionych cytatów Johanna Wolfganga Goethego, choć trochę wydaje Ci się bliski i chciałabyś lub chciałbyś zmienić coś, co jest dla Ciebie teraz trudne lub osiągnąć coś, co poprawiłoby teraz Twoje życie, być może jestem odpowiednią osobą, aby Ci w tym pomóc.

Z wykształcenia jestem psychologiem, specjalistą psychoterapii uzależnień i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Pracuję z osobami dorosłymi w nurcie poznawczo behawioralnym. Systematycznie korzystam z superwizji i doskonalę swój warsztat pracy biorąc udział w szkoleniach.

Najważniejsze z nich dotyczyły zagadnień takich jak: terapia motywująca, terapia skoncentrowana na rozwiązaniach czy uzależnienia behawioralne.

Problemy, z którymi najczęściej pracuję to kryzysy życiowe, zaburzenia nerwicowe, lękowe, nastroju w tym depresja oraz uzależnienia.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Fundacji Uwolnienie w Łodzi z pacjentami w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Poradni Leczenia Uzależnień. Znaczna część mojego życia zawodowego dotyczyła diagnozy psychologicznej i pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi od alkoholu oraz pozbawionymi wolności.

Czas wolny spędzam z rodziną, lubię spotykać się z ludźmi i poznawać nowe, ciekawe miejsca.