LĘK PRZED NOWYM I NIEZNANYM

No dobra… Decyzja jest podjęta… Zaczynam się odchudzać, przeprowadzam się, szukam nowej pracy, zakładam własny biznes…Czemu często na postanowieniach się kończy? Czemu zaczynamy przekładać z dnia na dzień realizację swoich pomysłów? Winien jest lęk. Lęk przed nowym i nieznanym.😥

Poniżej opisze co robić żeby go pokonać👇

👉 1. Nie myśl o swoim działaniu wyłącznie jako o wyzwaniu, które spowoduje kłopoty i trudności. Wszystko, co nowe, jest szansą, możliwością.

👉 2. Poczuj własną siłę i mądrość. Jesteś aktywnym uczestnikiem tych zmian. To ty decydujesz co, jak i kiedy będziesz robić, co do tego będzie potrzebne. Każdą zmianę da się kontrolować.

👉 3. Dobry plan. Rozpisz szczegółowo działania, które warto zrobić. Zacznij realizację od najprostszych.

👉 4. Ciesz się z każdego sukcesu. Nawet najdrobniejszego.

👉 5. Porównuj siebie „dzisiaj” do siebie „wczoraj”, a nie z tymi, komu się bardziej udało. Nikt nie osiągnął sukcesu od razu. Każdy, kto dzisiaj jest w czymś lepszy od ciebie, też kiedyś robił swoje pierwsze kroki. I na pewno nie były łatwe.

👉 6. Przygotuj się na niepowodzenie. Nic się nie stanie, jeśli coś pójdzie nie tak. To jest normalna kolej rzeczy. Nie bój się potknąć. Wstań i idź dalej.

👉 7. Wyobrażaj sobie radość i szczęście, które ciebie ogarną, kiedy już osiągniesz swój cel. Wracaj do tych uczuć jak można częściej. Właśnie to będzie motywować ciebie do działań.

Do przodu!
Nie bój się!
Jestem z tobą!😉

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *